ABI: Technologie
Polski | English | Deutsch
Aktualności     O firmie     Technologie     Siodła     Chwyty     Inne     Kontakt     Pobierz katalog    


Siodła ABI są produkowane przy użyciu następujących technologii:

 1. EIS – Evo Integral Skin  Technologia pozwala na uzyskanie siodła o elastycznym porowatym rdzeniu oraz twardym, mechanicznie odpornym naskórku. Lity silnie zagęszczony naskórek o niewielkiej grubości skutecznie poprawia walory eksploatacyjne. Struktura budowy rdzenia nie pozwala przenosić drgań na rowerzystę, skutecznie je pochłania i tłumi.  

 2. AFT⁺ – Abi Foam Technology⁺  Materiał o biomechanicznej strukturze, dużej elastyczności i sprężystości z pamięcią kształtu. Zastosowana technologia pozwala na ergonomiczne dopasowanie rowerzysty do siodła dzięki podwyższonym właściwościom rozkładu sił w strukturze pianki. Skutecznie pochłania, tłumi wstrząsy towarzyszące jeździe.

 3. ECF – Engage Cover Flood  Materiał Renna zastosowany na pokrycie siodła zawiera 35% gumy. W ten sposób jest bardziej miękki, elastyczny i wytrzymały niż inne podobne materiały. Sprężysta miękka pianka z porowatym rdzeniem lepiej wypełnia anatomiczne kształty rowerzysty. Bardzo energicznie absorbuje i pochłania drgania, przez co znacznie zwiększa się komfort użytkowania.

   

     W naszych siodłach stosujemy poniższe rodzaje zawieszenia:

  • Podwójna sprężyna – wykorzystywana przy dużych, super wygodnych,  komfortowych siodłach, specjalnie  zaprojektowana dla złagodzenia wstrząsów.

  • Pojedyńcza sprężyna- bardzo dobrej jakości amortyzacja stosowana w siodłach  rekreacyjnych.

  • Elastomer -  jest to nowoczesny sposób amortyzacji wykorzystujący elastyczność  tworzyw sztucznych. Badania terenowe wykazały, ze jego skuteczność dorównuje sprężynom.

  • Pręty – sztywne metalowe pręty, umożliwiające płynną,  poziomą regulację siodła.

  • Płyta konstrukcyjna - po zintegrowaniu z pianką i założeniu jarzemka, powstaje proste i  funkcjonalne siodło. 

 

  


© ABI 2012